Odwiedź nas na
Facebook icon
Dlaczego samodzielnie NIE warto sprowadzać samochodu z Japonii?

Dlaczego samodzielnie NIE warto sprowadzać samochodu z Japonii?

Opublikowano:
7/8/2023

W ostatnim czasie sprowadzanie samochodów z zagranicy cieszy się coraz większym zainteresowaniem, rośnie też liczba chętnych do pomocy przy sprowadzeniu auta z Japonii. To tam znaleźć można wiele interesujących modeli, zarówno tych najbardziej klasycznych, jak i nowoczesnych czy sportowych. Nie zawsze jednak samodzielne załatwianie wszelkich formalności jest takie proste. W wielu przypadkach warto zdecydować się na wsparcie profesjonalistów, takich jak Sakura Motors. Wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku pozwalają na dopełnienie wszelkich formalności i transport auta z Japonii w pewny i bezpieczny sposób.

Spis treści:

  • Dlaczego sprowadzanie samochodu z Japonii jest coraz popularniejsze?
  • Na to trzeba uważać, sprowadzając auto z Japonii!
  • Przejście przez kilka etapów
  • Dlaczego nie warto sprowadzać samochodu samodzielnie?

Dlaczego sprowadzanie samochodu z Japonii jest coraz popularniejsze?

Japonia ma do zaoferowania wiele modeli samochodów, o których w Europie można tylko co najwyżej pomarzyć. Właśnie dlatego coraz więcej osób, zarówno wśród kolekcjonerów, jak i osób prywatnych, decyduje się na ściągnięcie upatrzonego samochodu właśnie stamtąd. Bardzo często auta z Japonii to pojazdy w znakomitym stanie i o niewielkim przebiegu. Warto jednak mieć na uwadze, że samodzielne sprowadzenie auta z Japonii do Polski bywa skomplikowane i lepiej jest powierzyć ten temat specjalistom. Masz wówczas pewność, że samochód przed ściągnięciem do naszego kraju zostanie odpowiednio sprawdzony, a cała niezbędna dokumentacja - dopilnowana. Dzięki temu jako przyszły właściciel możesz być spokojny i pewny, że wszystko przebiegnie bez dodatkowych utrudnień.

Sprowadzanie auta z Japonii - na to trzeba uważać?

Jeśli decydujesz się na sprowadzenie samochodu z Japonii lub nnego kontynentu, musisz sprawdzić wiele istotnych kwestii. Handel samochodami w Japonii odbywa się głównie w sieci internetowej, a więc należy wiedzieć, z jakich pewnych i polecanych stron korzystać, a także, w jaki sposób weryfikować takie ogłoszenia. Istotne jest także to, aby stan wybranego samochodu był szczegółowo opisany, a do tego potwierdzony też aktualnymi fotografiami. Trzeba mieć na uwadze także to, że wiele jeżdżących po Japonii samochodów zostało poddanych niekorzystnym przeróbkom stylistycznym. Warto dopytać lub dopatrzyć się czy tak nie było także w przypadku wybranego samochodu. Zwłaszcza gdy nie jest to zabieg, który nas interesuje. Dodatkowo samo zaplanowanie ściągnięcia samochodu z Japonii do Polski może być logistycznie wymagające i wymagać dopełnienia wielu formalności. W takich momentach naprawdę przydaje się pomoc w sprowadzeniu auta z Japonii. Najlepiej sprawdzi się skorzystanie ze wsparcia pośrednika, który dokładnie sprawdzi dany pojazd, przygotuje dokumenty i zorganizuje bezpieczny i najkorzystniejszy transport.

Sprowadzenie auta z Japonii - przejście przez kilka etapów

Decydując się na sprowadzenie auta aż z Japonii, należy pamiętać o tym, że dopełnić trzeba wiele formalności. Chcąc zrobić to samodzielnie, często napotkać się można na wiele trudności, które sprawnie załatwi pośrednik mający doświadczenie. Niezależnie od tego, czy kupujesz samochód samodzielnie, czy ze wsparciem, przy zakupie przejść trzeba kilka istotnych etapów. Pierwszym jest oczywiście wybór samochodu. Działając samodzielnie, trzeba wziąć na siebie cały trud wyszukania pojazdu, który odpowiada danym charakterystykom i sprawdzenie jego rzeczywistego stanu. Przy pracy z pośrednikiem i pomocy w sprowadzeniu auta z Japonii wystarczy określić, jaki model cię interesuje, moc silnika, cechy szczególne, przebieg czy optymalna cena. Następnie zaproponowane zostają egzemplarze, które najlepiej się wpisują w te założenia. Tutaj znów punkt idzie na stronę pośrednika, ponieważ zna pewne źródła, strony internetowe, komisy, które oferują sprawdzone, wysokiej jakości pojazdy. Sakura Motors bierze na siebie także licytację wybranego samochodu wraz z ustaloną kwotą, do której będzie się dążyć. Przygotowana zostaje również umowa, a po uregulowaniu płatności organizowany jest import wybranego modelu wraz z odprawą celną. Klienci otrzymują także dokumenty niezbędne do rejestracji pojazdu. Właśnie dzięki temu nie musisz martwić się, że samodzielne sprowadzenie auta z Japonii cię przerośnie. Nie trzeba przygotowywać samemu każdego poszczególnego papierka i jest to opcja o wiele bardziej opłacalna i mniej stresująca, niż planowanie importu na własna ręke. Zwłaszcza wtedy, gdy jest to twoja pierwsza tego typu akcja.

Samodzielne sprowadzenie auta z Japonii - dlaczego nie warto tego robić?

Ilość dokumentów związanych z importem auta i odprawą celną jest tak pokaźna, że kosztować może ona nie tylko sporo nerwów, ale i cennego czasu. W takich sprawach liczy się także doświadczenie i znajomość rynku. Korzystając ze wsparcia pośrednika masz pewność, że osiągniesz cenę adekwatną do rzeczywistej wartości pojazdu, a do tego samochód dotrze w możliwie najkrótszym czasie. To dobra propozycja dla każdego, kto chce ściągnąć swój wymarzony pojazd właśnie z Japonii, a jednocześnie mieć pewność, że cały proces jest bezpieczny i dopilnowany! Samochody używane z Japonii? Mercedesy z Japonii? Auta klasyczne z Japonii? Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy importu interesujących Cię samochodów, zapoznaj się z nimi na Sakura Motors!

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.