Odwiedź nas na
Facebook icon

FAQ

Jak mogę znaleźć odpowiednie auto?

Zalecamy skontaktować się z nami, a my przygotujemy najciekawsze oferty i pomożemy Państwu dokonać wyboru odpowiedniego auta.

Gdzie wpłacić depozyt?

Płatności dokonuje się przelewem na nasze konto bankowe lub gotówką w siedzibie firmy. Posiadamy konta w walutach: PLN, USD, EUR.

Jak przewidzieć ostateczną cenę auta na aukcji?

Nie można przewidzieć dokładnej kwoty na jakiej zamknie się licytacja, ale nasi Doradcy pomogą oszacować cenę auta do której warto licytować. Odbywa się to na podstawie wcześniejszych, podobnych transakcji uwzględniając koszty transportu, podatków oraz analizę rynkową samochodów o podobnych parametrach wystawionych na portalach aukcyjnych w Europie.

Jak długo trwa transport samochodu z Japonii?

Czas transportu zależy od miejsca zakupu i harmonogramu wysyłki. Zazwyczaj średni czas transportu to około 3 miesiące. Należy mieć na uwadze, że w transporcie mogą pojawić się opóźnienia związane z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, opóźnieniami w portach itd.

Dlaczego warto sprowadzić auto z Japonii?

Auta z Japonii są wyjątkowe, ponieważ japoński rynek motoryzacyjny jest szczególny w skali całego globu. To właśnie tam można znaleźć prawdziwe perełki. Japończycy są znani ze swojego szacunku do wszystkiego co ich otacza, dlatego auta z Japonii cechują się idealnym stanem technicznym. Samochody w Japonii traktowane są jako hobby, a samo posiadanie auta z kierownicą po lewej stronie w kraju kwitnącej wiśni uznawane jest za luksus.

Kiedy odbywają się aukcje?

Aukcje odbywają się codziennie z wyjątkiem niedzieli.

W jaki sposób realizowany jest transport?

Samochody są wysyłane w kontenerze lub pod pokładem statku ( RO/RO ).

Jakie dokumenty dostanę po dostarczeniu auta?

Po dostawie pojazdu dostarczymy Ci:

  • Certyfikat eksportowy
  • Fakturę zakupu od brokera w Japonii
  • Odprawę celną

Ile kosztuje udział w aukcji?

Udział w licytacji jest zupełnie darmowy. Nie pobieramy żadnych opłat za udział w licytacji w imieniu klienta. W celu podejścia do licytacji klient jest zobowiązany do podpisania umowy i wpłacenia depozytu.

Ile mam czasu na opłacenie należności za wylicytowany pojazd?

Auto należy opłacić w przeciągu 2 dni roboczych od daty wygrania na licytacji. W przypadku opóźnienia płatności, portal aukcyjny może naliczyć dodatkowe opłaty zamagazynowanie pojazdu oraz za brak zapłaty w określonym terminie.

Należy pamiętać, że przelew z banku Polskiego do Japonii może być realizowany do kilku dni roboczych.

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.