Odwiedź nas na
Facebook icon
przewijaj w dół

Proces importu
auta z Japonii

Zanim Twoje wymarzone auto do Ciebie trafi musisz przejść razem z nami przez kilka etapów. Przygotowaliśmy dla Ciebie punktowy przebieg procesu importu auta z Japonii z wyszczególnieniem najważniejszych etapów.

Mercedes G63 AMG

Wybór pojazdu

Wybór samochodu to pierwszy i najważniejszy etap importu aut z Japonii. Podczas tego etapu zbieramy od Państwa szczegółowe informacje, aby dopasować do Państwa potrzeb idealny model samochodu. Samochody różnią się od siebie wyposażeniem, dlatego wybieramy je indywidualnie do potrzeb klienta. Podczas tego etapu podają Państwo swoje preferencje na temat wersji silnika, przebiegu czy stanu pojazdu. Informacje te są niezbędne podczas procesu importu aut z Japonii.

1

Poszukiwania samochodu

Po przeprowadzonym wywiadzie przystępujemy do poszukiwań samochodów, które najlepiej wpisują się w Państwa wymagania. Podczas procesu poszukiwania dbamy o to, aby samochody spełniały kryteria, na których najbardziej Państwu zależy. Po wyszukaniu idealnych modeli przedstawiamy Państwu propozycje konkretnych aut z Japonii.

2

Licytacja pojazdu

Jeżeli któraś z przedstawionych ofert wzbudzi Państwa zainteresowanie, przechodzimy do kolejnego etapu jakim jest licytacja pojazdu. Szczegółowo sprawdzamy dla Państwa pojazd i przedstawiamy kalkulację wszystkich kosztów związanych z importem auta z Japonii. Następnie wspólnie ustalamy kwotę, do jakiej będziemy licytować samochód.

3

Umowa i depozyt

Kolejnym etapem importu samochodu z Japonii jest podpisanie umowy na import wybranego wcześniej pojazdu. Po podpisaniu umowy zobowiązują się Państwo wpłacić depozyt na nasze konto w kwocie nie mniejszej niż 10% szacowanej kwoty licytacji. W przypadku przegrania licytacji bądź Państwa rezygnacji z poszukiwań auta depozyt ten zostanie zwrócony na Państwa konto w ciągu 2 dni roboczych. Depozyt ten może również pozostać u nas na poczet kolejnych licytacji, jeśli będziecie sobie tego Państwo życzyć.

4

Płatność za wylicytowany pojazd

Jeśli uda nam się wylicytować wymarzony samochód Klienta to jest on zobowiązany dokonać pełnej opłaty za koszty powstałe w Japonii — bezpośrednio na wskazane w rozliczeniu konto brokera w ciągu 2 dni roboczych od wygrania aukcji. Jest to warunek konieczny, aby uniknąć dodatkowo naliczonych opłat.

5

Import samochodu z Japonii

Po zaksięgowaniu środków pieniężnych w Japonii odbieramy pojazd z domu aukcyjnego i transportujemy do najbliższego portu. Tam zostaną wykonane dla Państwa dodatkowe zdjęcia samochodu. Następnie pojazd zostanie załadowany na pokład statku płynącego do Rotterdamu lub Bremerhaven (będziemy informować o aktualizacji statusu pojazdu drogą e-mail).

Czas oczekiwania na dostawę auta wynosi około 3 miesięcy.

6

Odprawa celna samochodu

Po przebyciu drogi morskiej auto trafia do agencji celnej, gdzie po raz kolejny zostaje sfotografowane. Auto przechodzi tam proces clenia. Po zakończeniu procedury celnej należy opłacić koszty, które wylicza agencja celna. Dodatkowo należy rozliczyć cło oraz VAT. Przelew należy wykonać bezpośrednio na konto agencji celnej.

Auta zabytkowe (powyżej 30 lat) są zwolnione z cła a stawka VAT wynosi 8% w Polsce, 9% w Holandii i 7% w Niemczech.

7

Odbiór pojazdu

Oczekiwany pojazd dostarczany jest bezpośrednio we wskazane wcześniej przez Państwa miejsce w Polsce. Klient wskazuje wcześniej miejsce rozładunku samochodu, takie, które zagwarantuje bezproblemowy dojazd kierowcy. Rozładunek pojazdu jest po stronie klienta. Płatność za transport auta do Polski jest rozliczana gotówką przy odbiorze.

8

Wysyłka dokumentów

Po dostarczeniu Państwu pojazdu rozliczamy naszą prowizję z wcześniej wpłaconego depozytu i wystawiamy fakturę za naszą usługę. Komplet dokumentów wysyłamy Państwu kurierem. Państwo w tym czasie mogą już cieszyć się z zakupionego auta.

9

Rejestracja pojazdu

Ostatnim etapem importu samochodu z Japonii jest rejestracja pojazdu. Otrzymują Państwo od nas komplet dokumentów do rejestracji pojazdu. W skład dokumentów wchodzą: akt własności pojazdu, faktura zakupu z Japonii, dokumenty odprawy celnej potwierdzające zapłatę należnego cła i VAT-u. W celu rejestracji pojazdu do otrzymanych dokumentów należy dołączyć tłumaczenia oraz potwierdzenie opłaty akcyzy. To już ostatni etap importu auta z Japonii, a Państwo możecie cieszyć się jazdą swoim wymarzonym samochodem.

Auta zabytkowe (powyżej 30 lat) są zwolnione z podatku akcyzowego.

10
Porsche 911

Nie zwlekaj z zakupem auta

Codziennie na japońskich aukcjach pojawiają się nowe aukcje aut z Japonii. Nie pozwól, aby ominęła Cię okazja na wymarzony zakup. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Nissan Skyline R34

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.