Odwiedź nas na
Facebook icon
przewijaj w dół

Zasady importu
samochodów
- jak sprowadzić auto z Japonii

Import aut z Japonii to kilkuetapowy proces. Zanim wymarzony pojazd trafi do nowego właściciela, warto przejść wszystkie etapy razem z nami. Przygotowaliśmy dla Państwa punktowy przebieg procesu importu auta z Japonii z wyszczególnieniem najważniejszych etapów. Wiemy, że auta z Japonii pozwolą sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom naszych klientów i pomogą zrealizować marzenie o samochodzie nie tylko pięknym, ale i niezawodnym.

Mercedes G63 AMG

Samochód z Japonii - wybór pojazdu

Wybór samochodu to pierwszy i najważniejszy etap importu aut z Japonii. Podczas tego etapu zbieramy szczegółowe informacje na temat oczekiwań i preferencji, aby dopasować do Państwa potrzeb idealny model samochodu. Niezależnie od tego, czy wybiorą Państwo mercedesy z Japonii, auta klasyczne z Japonii, czy inne samochody używane z Japonii, dbamy o każdy detal. Samochody różnią się od siebie wyposażeniem, dlatego wybieramy je indywidualnie do potrzeb klienta. Podczas tego etapu podają Państwo swoje preferencje na temat wersji silnika, przebiegu czy stanu pojazdu. Informacje te są niezbędne podczas procesu importu aut z Japonii.

1

Import aut z Japonii - poszukiwania samochodu

Po przeprowadzonym wywiadzie przystępujemy do poszukiwań samochodów, które najlepiej wpisują się w Państwa wymagania. Podczas procesu poszukiwania dbamy o to, aby samochody spełniały kryteria, na których najbardziej Państwu zależy. Po wyszukaniu idealnych modeli przedstawiamy Państwu propozycje konkretnych aut z Japonii do zakupu i importu.

2

Licytacja pojazdu

Do kosztów importu auta z Japonii wliczana jest ostateczna cena pojazdu. Jeżeli któraś z przedstawionych ofert wzbudzi Państwa zainteresowanie, przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest licytacja samochodu. Szczegółowo sprawdzamy dla Państwa pojazd i przedstawiamy kalkulację wszystkich kosztów związanych z importem auta z Japonii. Następnie wspólnie ustalamy kwotę, do jakiej będziemy licytować samochód.

3

Import samochodów z Japonii - umowa i depozyt

Kolejnym etapem importu samochodu z Japonii jest podpisanie umowy na import wybranego wcześniej pojazdu. Po podpisaniu umowy zobowiązują się Państwo wpłacić depozyt na nasze konto w kwocie nie mniejszej niż 10% szacowanej kwoty licytacji. W przypadku przegrania licytacji bądź Państwa rezygnacji z poszukiwań auta depozyt ten zostanie zwrócony na Państwa konto w ciągu 2 dni roboczych. Depozyt ten może również pozostać u nas na poczet kolejnych licytacji, jeśli będziecie sobie tego Państwo życzyć.

4

Import aut z Japonii - koszty. Płatność za wylicytowany pojazd

Jeśli uda nam się wylicytować dla Państwa wymarzony samochód, są Państwo zobowiązani dokonać pełnej opłaty za koszty powstałe w Japonii. Należy dokonać wpłaty bezpośrednio na wskazane w rozliczeniu konto brokera, w ciągu 2 dni roboczych od wygrania aukcji. Jest to warunek konieczny, aby uniknąć dodatkowo naliczonych opłat.

5

Import samochodu z Japonii

Po zaksięgowaniu środków pieniężnych w Japonii odbieramy pojazd z domu aukcyjnego i transportujemy do najbliższego portu. Tam zostaną wykonane dla Państwa dodatkowe zdjęcia samochodu. Następnie pojazd zostanie załadowany na pokład statku płynącego do Rotterdamu lub Bremerhaven (będziemy informować o aktualizacji statusu pojazdu drogą e-mail).

Ważne! Czas oczekiwania na dostawę auta wynosi około 3 miesięcy.

6

Import aut Japonia - odprawa celna samochodu

Mówiąc o kosztach importu auta z Japonii należy pamiętać również o opłatach celnych. Po przebyciu drogi morskiej auto trafia do agencji celnej, gdzie po raz kolejny zostaje sfotografowane. Auto przechodzi tam proces clenia. Po zakończeniu procedury celnej należy opłacić koszty, które wylicza agencja celna. Dodatkowo należy rozliczyć cło oraz VAT. Przelew należy wykonać bezpośrednio na konto agencji celnej.

Ważne! Auta zabytkowe i kolekcjonerskie (powyżej 30 lat) są zwolnione z cła, a stawka VAT wynosi 8% w Polsce, 9% w Holandii i 7% w Niemczech.

7

Jak sprowadzić auto z Japonii - odbiór pojazdu

Oczekiwany pojazd dostarczany jest bezpośrednio we wskazane wcześniej przez Państwa miejsce w Polsce. Transport auta z Japonii to również wskazanie odpowiedniego miejsca dostarczenia samochodu. Państwo wskazują wcześniej miejsce rozładunku samochodu, takie, które zagwarantuje bezproblemowy dojazd kierowcy. Rozładunek pojazdu jest po stronie klienta. Płatność za transport auta do Polski jest rozliczana gotówką przy odbiorze.

8

Import auta Japonia - wysyłka dokumentów

Po dostarczeniu Państwu pojazdu rozliczamy naszą prowizję z wcześniej wpłaconego depozytu i wystawiamy fakturę za naszą usługę. Komplet dokumentów wysyłamy Państwu kurierem, Państwo zaś w tym czasie mogą już cieszyć się z zakupionego auta.

9

Rejestracja pojazdu

Ostatnim etapem importu samochodu z Japonii jest rejestracja pojazdu. Otrzymują Państwo od nas komplet wymaganych dokumentów, w skład których wchodzą: akt własności pojazdu, faktura zakupu z Japonii, dokumenty odprawy celnej potwierdzające zapłatę należnego cła i VAT-u. W celu rejestracji pojazdu do otrzymanych dokumentów należy dołączyć tłumaczenia oraz potwierdzenie opłaty akcyzy. To już ostatni etap importu auta z Japonii, a Państwo możecie cieszyć się jazdą swoim wymarzonym samochodem.

Ważne! Auta zabytkowe i kolekcjonerskie (powyżej 30 lat) są zwolnione z podatku akcyzowego.

10
Porsche 911

Import aut z Japonii -
nie zwlekaj
z zakupem auta!

Codziennie na japońskich aukcjach pojawiają się nowe aukcje aut z Japonii. Nie pozwól, aby ominęła Cię okazja na wymarzony zakup. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Nissan Skyline R34

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.