Odwiedź nas na
Facebook icon
10 powodów dla których warto importować auta z Japonii

10 powodów dla których warto importować auta z Japonii

Opublikowano:
5/9/2023

Zastanawiasz się, czy import aut z Japonii jest opłacalny? Proces taki umożliwia szybkie, a zarazem stosunkowo proste zdobycie wymarzonego pojazdu. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z takiej usługi, warto zapoznać się ze wszystkimi jej aspektami.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z Japonii? Nasze wyliczenia

Sprowadzanie auta z Japonii to coraz częstszy proces. Nic dziwnego – jeśli dobrze pokierujemy takimi czynnościami, import aut z Japonii staje się bardzo opłacalny. Warto jednak zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami na temat tego, jak sprowadza się auta z Japonii. Czy warto skorzystać z takiej usługi?

Rozpoczynając temat importowania pojazdów z Japonii warto przede wszystkim podkreślić, że samochody te zazwyczaj odznaczają się najwyższą jakością. Sprowadzamy przede wszystkim auta takich marek, jak Porsche, Audi , BMW , Mercedes. Każdy miłośnik motoryzacji wie, jak zadbane i niezawodne są auta sprowadzane z Japonii.. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet jeśli decydujemy się na zakup auta używanego, to dojedzie ono do nas w naprawdę dobrym stanie. Japończycy bardzo dbają o swoje auta, pozostawiając je w czystości i całkowitej sprawności.

Samochody z Japonii – nasza oferta

Samodzielne sprowadzenie pojazdu z Japonii może wydawać się zbyt skomplikowanym procesem. Faktem jest, że taki proces wymaga na przykład zebrania kilku ważnych dokumentów. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zlecenie takiego działania profesjonalnej firmie. Szczególnie polecana jest firma Sakura Motors, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Dlaczego warto skorzystać akurat z naszych usług? Oprócz tego, że możemy sprowadzić dla Ciebie praktycznie dowolne auto, to sprawdzimy je dodatkowo pod kątem technicznym. Współpracują z nami wykwalifikowani mechanicy, którzy doskonale orientują się w temacie japońskich samochodów. Co jeszcze? Jako firma wychodząca naprzeciw potrzebom naszych klientów możemy zaproponować zainteresowanym także korzystne ceny. Co wchodzi w skład takich kosztów?

Zainteresowany musi zapłacić między innymi za aukcję kupną, a także prowizję. Istotną kwestią jest także przetłumaczenie dokumentów samochodu. Do samej ceny pojazdu dolicza się również transport do portu w Japonii, fracht do Europy, a także ubezpieczenie. Nie można zapomnieć także o opłacie celnej: w Niemczech wynosi ona 10 procent ceny pojazdu, w Polsce z kolei aż 23. Ostatnim elementem kosztu całej operacji jest opłata akcyzowa: 3,1% dla aut z silnikiem do 2,0 l pojemności oraz 18,6% w przypadku pojazdów, które posiadają pojemnością wyższą niż 2,0 l. 

Całkowity koszt może się wydawać wysoki; pamiętajmy jednak, że celem całego procesu jest możliwość pozyskania niezawodnego auta, które dodatkowo będzie w stanie praktycznie idealnym. Jeśli chcesz stać się właścicielem takiego pojazdu z Japonii, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Zachęcamy również do zajrzenia na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz aktualne japońskie aukcje samochodowe. Współpraca z nami to gwarancja całkowitego zadowolenia!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.