Odwiedź nas na
Facebook icon
Najlepsze japońskie samochody sportowe – porównanie modeli

Najlepsze japońskie samochody sportowe – porównanie modeli

Opublikowano:
7/8/2023

Japońskie samochody sportowe przechodziły swoje złote lata pod koniec XX wieku, a dokładnie w latach 90. Dzisiaj przedstawimy kilka marek i modeli japońskich pojazdów, które nieustannie przyciągają swoich fanów na całym świecie. Sportowe wersje samochodów oczywiście nie są dla wszystkich, niemniej jednak temat ten na pewno zainteresuje ich wielbicieli.

Jakie marki samochodów należą do Japonii?

Na początku przypomnijmy, jakie marki samochodów są japońskimi modelami. To najbardziej popularnych należy między innymi Toyota, Honda, Mazda, Lexus, Nissan, Suzuki czy Mitsubishi. W rankingu samochodów sportowych, które co jakiś czas pojawiają się w internecie, branych pod uwagę jest kilka parametrów. Między innymi pojemność i moc silnika, niezawodność, przyczepność auta do nawierzchni, wygoda w prowadzeniu oraz sam wygląd. 

Jakie modele japońskich samochodów sportowych zasługują na uwagę?

Japońskie sportowe samochody pojawiły się już w latach 60. Niestety polska gospodarka wtedy nie pozwalała na zakup tak drogiego i jakby nie było luksusowego pojazdu. Na szczęście nastały czasy, kiedy ich ceny zmalały, a my możemy je kupić bez większego problemu. Porównanie kilku modeli zaczniemy od Lexusa LFA. Model ten obejmuje jedynie 500 egzemplarzy, które zostało zaprojektowane w 2009 roku. Pod maską możemy znaleźć silnik o mocy 560 KM i pojemności równej 4,8 l. Z racji tak małej ilości pojazdów wydanych na rynek, teraz ich cena wzrasta z każdym rokiem. 

Dla fanów cabrio idealnym wyborem może okazać się Mazda MX-5. Nie tylko oryginalnie wygląda, ale też gwarantuje mnóstwo świetnej zabawy przy jej prowadzeniu. Dzisiaj można ten model kupić nawet za kilka tysięcy. Pewnie niejednemu wielbicielowi motosportu na myśl przyjdzie model Subaru Impreza 22B.  Jak przystało na japońskie auta sportowe również i tutaj możemy znaleźć pod maską dużą ilość koni mechanicznych. Silnik liczy 2,2 litry, a moc 280 KM. Niestety w tym przypadku trzeba liczyć się ze zwiększoną trudnością jeśli chodzi o dostęp tego modelu. Nie wyprodukowano ich bowiem dużo. 

Kolejne modele sportowych samochodów japońskich o mocy większej niż 200 KM

Toyota Supra to kolejny model samochodu sportowego z Japonii, który pod maską ma nawet 324 KM w zależności od konkretnego roku wydania i wersji. Ciekawym modelem jest także Honda NSX, która była produkowana w latach 1990-2005. Pod maską możemy znaleźć silnik ze zmiennymi fazami rozrządu o mocy 275 KM. Egzemplarz Mitsubishi 3000 GT również może pochwalić się niemałą liczbą koni mechanicznych w swojej budowie. Silnik z podwójnym turbodoładowaniem osiągał moc sięgającą nawet do 320 KM. Jak na tak mały samochód, jest to robiąca wrażenie liczba. Ostatnim w dzisiejszym porównaniu modelem samochodu będzie Nissan Skyline GT-R, który zaskoczył mocą blisko 600 KM po tuningu. 

Podsumowanie 

Auta z Japonii niewątpliwie zasługują na uznanie, jeśli chodzi o kategorię sportową. Dla ich fanów niestety nie ma dobrej wiadomości, bowiem kraj kwitnącej wiśni coraz bardziej stawia na ekologię i modele aut hybrydowych oraz elektrycznych, gdzie osiągnięcie tak wysokich mocy silnika będzie znacznym utrudnieniem. Niemniej jednak nadal na rynku motoryzacyjnym można spotkać sportowe japońskie samochody z możliwością sprowadzenia ich i zakupu.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.