Odwiedź nas na
Facebook icon
Dlaczego auta z Japonii mają niskie przebiegi?

Dlaczego auta z Japonii mają niskie przebiegi?

Opublikowano:
7/8/2023

Samochody sprowadzane z zagranicy cieszą się popularnością od lat. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że często są one w lepszym stanie niż te, które możemy spotkać na polskich drogach. Wiele firm zajmuje się sprowadzaniem samochodów przede wszystkim z zachodu lub zza oceanu. Czy auta pochodzące z Japonii są również godne uwagi?

Spis treści:

  1. Dlaczego warto zwrócić uwagę na samochody pochodzące z Japonii
  2. Japońskie auta z niskim przebiegiem
  3. Co sprawia, że samochody z Japonii mają niski przebieg?
  4. Samochody w Japonii – synonim luksusu
  5. Czy w Japonii opłaca się korzystać z samochodu?

Dlaczego warto zwrócić uwagę na samochody pochodzące z Japonii

Import samochodów z zagranicy nie jest niczym nowym. Na polskich drogach często spotykamy samochody, które pochodzą z Niemiec, Francji, czy ze Stanów Zjednoczonych. Szukając wymarzonego auta, warto zwrócić także uwagę na te, które sprowadzane są z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dlaczego? Samochody pochodzące z Japonii zazwyczaj można dostać w bardzo dobrym stanie. Są to pojazdy z małym przebiegiem, nieposiadające większych uszkodzeń, czy rdzy, są one w dobrym stanie technicznym, a do tego można je dostać w atrakcyjnej cenie. Auta luksusowe, jakimi jeżdżą Japończycy, mają również dość często kierownice po lewej stronie, dzięki czemu można bez problemu poruszać się nimi po europejskich drogach. Często są to pojazdy nieużywane stojące długi czas w garażach. Tracą one tym samym na wartości, dzięki czemu można kupić taki samochód w naprawdę atrakcyjnej cenie. Planując import samochodów z Japonii, warto pamiętać, by korzystać z usług sprawdzonych pośredników.

Japońskie auta z niskim przebiegiem

Chcąc kupić samochód, warto rozważyć sprowadzenie go z Kraju Kwitnącej Wiśni przede wszystkim ze względu na ich niski przebieg. W Japonii auto z przebiegiem ponad stu tysięcy kilometrów uznawane jest za bardzo wyeksploatowane. Samochody pochodzące z Japonii w większości są garażowane, dzięki czemu ich karoseria jest w nienagannym stanie. Używane są one zazwyczaj od święta, dlatego tracą na wartości, a ich stan pozostaje praktycznie niezmienny. Przebieg samochodu z Japonii można w prosty sposób zweryfikować. Jest on bowiem ewidencjonowany w rejestrze podczas wykonywania przeglądu. Niezbyt częste użytkowanie sprawia, że samochody, z których korzystają Japończycy są chętnie sprzedawane po niskich cenach, mają wyjątkowo niski przebieg i wymagają jedynie nieznacznych poprawek kosmetycznych.

Co sprawia, że samochody z Japonii mają niski przebieg?

Przebieg, który można spotkać w autach sprowadzonych z Japonii niekiedy może nasunąć myśl, że osoba chcąca go sprzedać chce nas oszukać. Nic bardziej mylnego. Jednym z powodów, dlaczego japońskie auta mają niesamowicie niski przebieg, jest prawo, które wymaga ścisłego rejestrowania przebiegu posiadanego samochodu oraz konieczność wycofania go z użytkowania po kilku latach. Jest to podyktowane dbałością o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. To restrykcyjne prawo powoduje, że wielu mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni rezygnuje z zakupu samochodu, a osoby, które go posiadają nie przywiązują się do niego zbyt mocno. Innym z powodów, dla którego Japończycy nie przywiązują zbyt dużej wagi dla swoich samochodów jest częste korzystanie z transportu zbiorowego. Transport ten jest niezwykle dobrze zorganizowany, dzięki czemu większość mieszkańców Japonii korzysta z tego rozwiązania, aby codziennie przemieszczać się wygodnie z miejsca na miejsce. Jest to niesamowicie zakorzenione w ich kulturze.

Samochód w Japonii – synonim luksusu

Samochód w Japonii często jest oznaką luksusu i prestiżu. Dzięki temu z łatwością można znaleźć samochody, które nie tylko posiadają bogate wyposażenie, ale i konfigurację taką, jak w samochodach, które można spotkać na starym kontynencie. Dzięki temu ich dostosowanie do warunków obowiązujących na europejskich drogach nie jest zbyt trudne. Samochody te, podobnie jak tańsze modele aut, są bardzo często używane sporadycznie cechują się więc bardzo niskim przebiegiem oraz rewelacyjnym stanem technicznym. Dzięki czemu nowy nabywca może cieszyć się luksusowym pojazdem zdobytym w niezwykle atrakcyjnej ofercie cenowej.

Czy w Japonii opłaca się korzystać z samochodu?

Zarówno głęboko zakorzeniona kultura Japończyków związana z korzystaniem z transportu zbiorowego, jak i restrykcyjne prawo, sprawia, że korzystanie z samochodu w Japonii nie jest zbyt częste. Prawo, które zobowiązuje japońskich kierowców do regularnych kontroli pojazdu, sprawia, że na drodze można spotkać sprawdzone samochody, których stan techniczny oraz przebieg jest dokładnie sprawdzany. Kontrole te, a także ubezpieczenia samochodu wiążą się z wysokimi kosztami, co sprawia, że wielu mieszkańców Japonii rezygnuje z posiadania samochodu lub pozbywa się go po niezwykle atrakcyjnych dla mieszkańców Europy cenach.

Szukasz samochodu w dobrej cenie? Chcesz długo cieszyć się wymarzonym autem, ale nie wiesz jak je znaleźć? Boisz się samodzielnie podjąć ryzyko sprowadzenia samochodu z Japonii? Odwiedź Sakura Motors i sprawdź naszą ofertę!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.