Odwiedź nas na
Facebook icon
5 mitów odnośnie aut z Japonii

5 mitów odnośnie aut z Japonii

Opublikowano:
5/12/2023

Posiadanie własnego pojazdu z Japonii to marzenie wielu kierowców. Jakie są mity o japońskich samochodach? Te legendarne pojazdy były tematem wielu ciekawych teorii spiskowych. Jeśli interesują Cię takie zagadnienia, to zapraszamy do lektury; wyjaśniamy pokrótce, na czym polegają mity o japońskich autach.

Fakty japońskie o samochodach – co wiemy o tych pojazdach?

Samochody importowane prosto z Japonii cieszą się uprzywilejowaną pozycją w sercach wielu miłośników motoryzacji. Fascynacji, którą wywołują, zdecydowanie nie brakuje mitów zarówno na temat samego procesu importu, jak i samego charakteru japońskich samochodów. Mity japońskie o samochodach dotyczą zarówno aspektów technologicznych, jak i wizerunkowych. Jaki mit o autach z Japonii jest najpopularniejszy?

Często pojawia się przeświadczenie, że auta JDM są dokładnie takie same. Auta z Japonii, które wpisują się w model JDM mogą być zróżnicowane. Kategoria ta nie zawęża samochodów do jednego typu: warunkiem przynależenia do tej klasy jest wyłącznie fakt zaprojektowania oraz wyprodukowania bezpośrednio na rynek japoński. 

Zdarzają się również mity dotyczące tego, że używane auta z Japonii są mniej bezpieczne. Nic bardziej mylnego! Samochody z Japonii są nagradzane w wielu testach bezpieczeństwa, a ich systemy bezpieczeństwa pasywne i aktywne to często standard wyższy niż to, co oferuje wiele marek europejskich czy amerykańskich.

Kolejny mit, który utrzymuje się w świadomości wielu osób dotyczy kosztowności zakupu pojazdów zza oceanu. Ostatnie lata jasno pokazały, że klasyczne auta z Japonii są jednymi z najbardziej niezawodnych na rynku. Poza tym, części zamienne do takich samochodów są łatwo dostępne i często tanie, a więc utrzymanie auta z Japonii nie jest niczym szczególnie kosztownym.

Fakty o autach z Japonii, czyli w co wierzyć?

Myślenie o samochodach z Japonii jest często pełne stereotypów i mitów, które zazwyczaj nie mają pokrycia w faktach. A jakie są fakty o japońskich samochodach? Japońscy producenci, jako jedni z liderów innowacji motoryzacyjnych, oferują nam nie tylko wysokiej jakości, ale i niezawodne auta, które doskonale sprawdzają się na naszych drogach. Auta z Japonii są wydajne, trwałe, a na dodatek prezentują się naprawdę wyjątkowo. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie takich pojazdów bezpośrednio z Japonii. 

Znasz już fakty o autach z Japonii – może czas na samodzielne wypróbowanie tego auta? Jeśli interesuje Cię taki proces, to chętnie pomożemy! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprowadzaniu dla swoich klientów aut różnego rodzaju – zarówno klasycznych, jak i używanych. Wbrew pozorom transport auta z Japonii nie jest wcale wielkim wydatkiem. Dbamy o to, by całe przedsięwzięcie nie pochłonęło wszystkich oszczędności naszego klienta. Warto jeszcze podkreślić, że klasyczne auta z Japonii, jak i te nowsze, zostały zaprojektowane nie tylko dla specyficznych warunków japońskich, ale też z myślą o eksportowaniu ich na inne rynki. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą – chętnie pomożemy w spełnieniu marzeń związanych z posiadaniem własnego japońskiego auta. Współpraca z nami to gwarancja zadowolenia dla każdego kierowcy!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.