Odwiedź nas na
Facebook icon
Historia Porsche RWB - Rauh Welt Begriff

Historia Porsche RWB - Rauh Welt Begriff

Opublikowano:
28/9/2023

Akira Nakai to pochodzący z Japonii mistrz tuningu, który budzi podziw wśród fanów motoryzacji na całym świecie. Jest twórcą kultowych Porsche RWB, znanych z charakterystycznych przeróbek nadwozia. Auta, które modyfikuje Japończyk, mają oryginalny styl, ale są doceniane przede wszystkim za duszę. Porsche RWB to wyjątkowe, ręcznie przerobione pojazdy, które powstają ze szczerego zamiłowania do motoryzacji, a sam proces ich modyfikacji ociera się o sztukę. Jeśli interesuje Cię historia Porsche RWB oraz twórcy tej kultowej marki, zapraszamy do lektury.

Historia Porsche RWB

RWB (skrót od RAUH-Welt BEGRIFF) to firma założona przez znanego na całym świecie Japończyka – Akirę Nakai, który swoje zamiłowanie do motoryzacji rozwijał jako kierowca wyścigowy. Nakai zajmuje się tuningiem starszych modeli Porsche, w tym legendarnych Porsche 911. RAUH-Welt BEGRIFF przerabia auta w charakterystycznym stylu, nadając im bardziej surowego designu. Co ciekawe, założyciel firmy wykonuje wszystkie prace osobiście, ręcznie, a każdy z jego projektów jest inny. To właśnie dlatego Akira Nakai cieszy się tak dużą popularnością – ze względu na swój sposób i filozofię pracy.

Produkcja Porsche RWB rozpoczęła się od kultowego już modelu Stella Artois – przerobionego Porsche 930, czyli jednego z wariantów Porsche 911. Historia jego powstania z pozoru nie jest szczególnie ciekawa. Nakai kupił uszkodzony samochód, przerobił go, a następnie nazwał na cześć swojego ulubionego piwa. Ale to właśnie ten pojazd stał się początkiem ekstremalnych przeróbek Porsche, które zapewniły Japończykowi międzynarodowy rozgłos.

Porsche RWB – unikatowe w każdym calu

Jak wyglądają auta przerobione przez firmę RAUH-Welt BEGRIFF? Akira Nakai zajmuje się przede wszystkim modyfikacjami nadwozia, które obejmują m.in. zderzaki, nadkola i spojlery. Japończyk często przerabia też zawieszenie i wykorzystuje specjalne układy wydechowe. Klienci firmy mogą wybierać z kilku opcji tuningu, ale ostateczny wygląd samochodu zależy od jego twórcy – Akira Nakai do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, a auta, które przerabia, są jedyne w swoim rodzaju.

Nie jest łatwo skorzystać z usług RAUH-Welt BEGRIFF. Japończyk modyfikuje głównie starsze modele Porsche, a kolejka zainteresowanych klientów jest długa. Nakai zawsze dokonuje wszystkich przeróbek osobiście, a sam proces tuningu jest równie unikatowy co auta RWB. Z licznych relacji możemy dowiedzieć się, że Japończyk jest bardzo skromny, skupiony na swojej pracy i zawsze ma przy sobie własną, wysłużoną torbę z narzędziami. Nie korzysta ze zdobyczy technologii – jest prawdziwym rzemieślnikiem z duszą artysty.

Na polskich ulicach można spotkać kilka modeli Porsche RWB. Należą do nich m.in. model RWB 993 Kabuto i RWB 964 Yoroi. Co ciekawe, fani motoryzacji mogli zobaczyć na własne oczy, jak mistrz tuningu dokonuje przeróbek podczas wizyty w Polsce.

Porsche RAUH-Welt BEGRIFF – podsumowanie

Akira Nakai przez wielu jest uważany za postać kultową. Pochodzący z Japonii mistrz tuningu tworzy niepowtarzalne auta, które jednym wydają się przesadą, a innych zachwycają. Za jego popularnością stoi wyjątkowe podejście do motoryzacji i modyfikacji samochodów, unikatowy styl i zaskakująca osobowość. Choć Japończyk stał się gwiazdą, nie przekuł swojej pasji w masową produkcję aut RWB. Jego sukces w dużej mierze opiera się na tym, że nigdy nie odszedł od korzeni, a każde zlecenie traktuje z taką samą pasją i zaangażowaniem.

Marzysz o własnym Porsche? Zapraszamy do skorzystania z oferty Sakura Motors. Nasza firma sprowadza używane auta z Japonii, w tym:

Świadczymy kompleksowe usługi, które obejmują znalezienie i weryfikację pojazdu, licytację samochodu oraz transport auta z Japonii. Nie musisz też martwić się o samodzielne załatwianie formalności. Z nami import auta z Japonii jest prosty i bezproblemowy – zapraszamy do kontaktu.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.