Odwiedź nas na
Facebook icon
Co warto zrobić po zakupie auta z Japonii?

Co warto zrobić po zakupie auta z Japonii?

Opublikowano:
3/11/2023

Sprowadzenie auta z Japonii to z pewnością spełnienie marzeń wielu kierowców. Sam proces może być naprawdę skomplikowany! Pojawia się jeszcze kwestia, co po zakupie auta z Japonii? Na to pytanie na szczęście znamy odpowiedź. Jako Sakura Motors doskonale orientujemy się zarówno w kwestii sprowadzenia auta z Japonii, jak i aspektach, które są istotne już w czasie użytkowania tego samochodu. 

Sprowadzanie auta z Japonii – co potem?

Na pierwszy rzut oka, kupowanie aut z Japonii mogłoby wydawać się kwestią jedynie zakupu i opłacenia transportu. Ale czy rzeczywiście tak jest? Podobnie jak w przypadku zakupu innych aut używanych, te z Japonii również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Co należy zrobić po zakupie auta z Japonii? Po otrzymaniu samochodu, a jeszcze przed przystąpieniem do jego używania, warto zainwestować w profesjonalny przegląd auta z Japonii. Japońskie warsztaty mają trochę inny system dbałości o samochody, dlatego przegląd techniczny w warunkach europejskich z pewnością nie zaszkodzi.

Serwis auta z Japonii

Transport auta z Japonii może nieco nadszarpnąć jego kondycję, stąd konieczność przeglądu. Powinieneś jednak zwrócić uwagę na kilka szczególnych elementów. Japończycy mają tendencję do używania innych typów środków smarnych i płynów eksploatacyjnych, więc warto je zastąpić równoważnikami dostępnymi na lokalnym rynku. Dbając o swoje nowe auto, nie tylko zapewnisz sobie komfort jazdy, ale również pomożesz utrzymać jego wartość.

Wróćmy na chwilę do przeglądu - jednym z aspektów, na które warto zwrócić uwagę, jest historia serwisowa. Samochody, zwłaszcza te klasyczne auta z Japonii lub używane auta z Japonii, które są dobrze utrzymane i mają szczegółowe zapisy z serwisu, będą nam służyły bezawaryjnie przez naprawdę długi czas. Odpowiednia pielęgnacja sprawi również, że będziemy mogli utrzymać wartość pojazdu, co ma kluczowe znaczenie w kontekście chęci jego późniejszej sprzedaży.

Kolejnym krokiem powinna być rejestracja pojazdu; zanim jednak przystąpisz do takiego działania upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne dokumenty. Wśród nich powinny znaleźć się odpowiednie certyfikaty i dowód zapłaty cła. Po serwisie silnika i rejestracji, należy zadbać również o odpowiednie ubezpieczenie. Aby cieszyć się bezpieczną jazdą, warto zastanowić się nad dodatkowymi opcjami, które pokryją ewentualne koszty napraw i serwisu.

Pamiętaj, że każdy samochód, nawet ten z dalekiego wschodu, wymaga odpowiedniej troski i uwagi. Kupując auto z Japonii, inwestujesz w wysoką jakość i niezawodność - zadbaj więc, by utrzymać te cechy na długie lata. Jeśli interesują Cię auta z Japonii i jesteś pewien, że będziesz w stanie podołać wszystkim czynnościom już po zakupie samochodu, to koniecznie skontaktuj się z nami! Zajmujemy się szybkim i sprawnym sprowadzaniem pojazdów z Japonii – ściągniemy dla Ciebie nawet auta JDM! Warto pamiętać, że nawet używane auta z Japonii zawsze odznaczają się doskonałą kondycją i wysoką jakością. Japończycy tworzą samochody z solidnych materiałów, a ich podejście do pielęgnowania auta sprawia, że pozostaje ono w doskonałym stanie nawet po upływie wielu lat. 

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.