Odwiedź nas na
Facebook icon
Youngtimer - Co to jest i dlaczego warto go kupić?

Youngtimer - Co to jest i dlaczego warto go kupić?

Opublikowano:
7/8/2023

Nowe auta nie do końca Ci się podobają, a na widok starszych modeli serce bije Ci szybciej? Być może idealnym pojazdem dla Ciebie jest youngtimer – samochód, który pierwszą młodość ma już dawno za sobą, ale wciąż świetnie sprawdza się do codziennej jazdy. Klasyki motoryzacji zachwycają nie tylko oryginalnym wyglądem, ale mają też szereg innych zalet. Dlaczego warto kupić pojazd określany mianem youngtimer? Co to właściwie znaczy i z czym wiąże się posiadanie starszego auta? Zapraszamy do lektury.

Youngtimer – co to jest?

Przeglądając w sieci starsze modele samochodów, można trafić na określenie youngtimer. Co to znaczy? W polskim prawie nie występuje definicja youngtimerów. Najczęściej przyjmuje się jednak, że są to auta młodsze od oldtimerów, które zostały wyprodukowane co najmniej 25 lat temu. Warto podkreślić, że granica wieku nie jest jasno określona i uniwersalna we wszystkich krajach. Przykładowo, w Holandii za youngtimery uznaje się klasyczne auta, które mają mniej niż 40 lat i zostały wyprodukowane przed 1988 rokiem. Warto mieć to na uwadze podczas poszukiwań pojazdu.

Jakie samochody youngtimer można spotkać na ulicach? Przykładami aut z tej kategorii są m.in. Honda CRX, Mercedes 190 czy Saab 900. Miłośnicy motoryzacji doceniają je za design, a także prostotę w zakresie budowy i wyposażenia. To, co dla jednych jest wadą, dla innych okazuje się ogromną zaletą. Właśnie dlatego youngtimery, zwłaszcza te w dobrym stanie technicznym, mają swoich zagorzałych fanów na całym świecie.

Dlaczego warto kupić youngtimera?

Zastanawiasz się, czy samochód youngtimer to auto dla Ciebie? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań względem pojazdu. Tym, co wyróżnia youngtimery, jest:

  • oryginalny wygląd – to świetny wybór dla fanów klasyki, którym nie do końca odpowiadają najnowsze trendy w zakresie designu samochodów,
  • prosta budowa i brak elektroniki – dzięki temu naprawa ewentualnych usterek youngtimerów nie jest tak skomplikowana jak w przypadku nowych aut,
  • wygoda – choć youngtimery nie mają tak zaawansowanego wyposażenia jak nowe modele samochodów, świetnie sprawdzają się do codziennej jazdy.

Warto wspomnieć również o możliwości potencjalnego zarobku. Wartość klasycznych pojazdów w dobrym stanie technicznym z czasem rośnie, więc możesz potraktować zakup youngtimera jako inwestycję.

Import youngtimerów z Japonii

Jeśli poważnie rozważasz zakup youngtimera, pamiętaj, by nie kierować się wyłącznie ceną samochodu. Auta wątpliwego pochodzenia, z dużym przebiegiem, wymagające wielu napraw nie są najlepszym wyborem – mogą spowodować wiele kosztownych problemów. Dużo bezpieczniejszy jest import uta z Japonii – mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni słyną z dbałości o swoje pojazdy. Bez problemu znajdziesz więc swój wymarzony model w bardzo dobrym stanie technicznym i z niskim przebiegiem. Jak sprowadzić samochód z tak odległego kraju? Z pomocą przychodzi nasza firma.

W Sakura Motors oferujemy doradztwo w wyborze pojazdu, pomoc w załatwieniu wszystkich formalności oraz udział w licytacjach w imieniu kupującego. Zapewniamy też transport auta pod wskazany adres. Jeśli zależy Ci na bezpiecznym, sprawnym i bezproblemowym zakupie youngtimera, zapraszamy do kontaktu!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.