Odwiedź nas na
Facebook icon
USS Tokyo - największy dom aukcyjny w Japonii

USS Tokyo - największy dom aukcyjny w Japonii

Opublikowano:
1/7/2024

W kraju kwitnącej wiśni funkcjonuje wiele domów aukcyjnych specjalizujących się w licytacji aut. Największym z nich jest USS Tokyo – firma każdego tygodnia wystawia na aukcje tysiące samochodów: od klasyków przez JDM'y aż po auta luksusowe i sportowe. Z czego wynika sukces domu aukcyjnego? Jak wyglądają licytacje? Zapraszamy do lektury artykułu!

Zakup samochodów używanych z Japonii

Używane auta z Japonii cieszą się dużym zainteresowaniem wśród fanów motoryzacji na całym świecie. Dlaczego? Wynika to z kilku powodów. Zarówno nowe, jak i starsze, klasyczne auta z Japonii wyróżniają się świetnym stanem technicznym. Ze względu na podejście Japończyków do motoryzacji samochody bardzo często mają niskie przebiegi, są bogato wyposażone i zadbane. Nietrudno znaleźć tam auta, które wyglądają jak nowe, a przy tym mają atrakcyjne ceny.

Warto zwrócić też uwagę, że w kraju kwitnącej wiśni można znaleźć motoryzacyjne perełki – modele samochodów, które są trudno dostępne na rynku europejskim. Mowa tu m.in. o oryginalnych JDM-ach, czyli autach produkowanych wyłącznie na rynek japoński, oraz kultowych autach sportowych znanych m.in. z filmów Szybcy i Wściekli. Japonia to prawdziwy raj dla fanów motoryzacji, którzy szukają unikatowego pojazdu.

Jak w praktyce wygląda zakup auta z Japonii? W całym kraju odbywają się liczne aukcje używanych pojazdów, na których można wylicytować wybrany samochód. Przed przystąpieniem do poszukiwań auta warto zorientować się, które domy aukcyjne mają największy wybór samochodów i w jaki sposób przebiegają licytacje.

USS Tokyo, czyli największy dom aukcyjny w Japonii

Jeśli chodzi o samochody, największy dom aukcyjny w Japonii to USS. Firma posiada 19 placówek na terenie całego kraju, działa i rozwija się od 1980 roku, a z jej usług korzysta obecnie ok. 50 tysięcy firm. Największą placówką domu aukcyjnego jest USS Tokyo – znana na całym świecie giełda samochodowa w Japonii. Z czego wynika jej sukces? Jak czytamy na stronie USS Tokyo, dom aukcyjny wyróżnia się m.in. całodobową obsługą klienta, brakiem ukrytych opłat i dbałością o bezpieczeństwo danych klientów. Tym, co stoi za jego sukcesem, jest jednak przede wszystkim ogromny wybór pojazdów. Japońskie samochody sportowe, oldtimery, youngtimery, luksusowe auta europejskich i amerykańskich marek – w USS Tokyo każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak działa największa giełda samochodowa w Japonii? USS Tokyo prowadzi aukcje samochodów używanych w każdy czwartek. Co tydzień do sprzedaży trafiają tysiące modeli pojazdów w różnym stanie technicznym. Aby wziąć udział w licytacji, należy zarejestrować się na stronie, wpłacić depozyt zabezpieczający i przejść do wybranej aukcji. W celu zakupu auta z Japonii nie trzeba podróżować – można zrobić to przez internet.

Jak sprowadzić auto z Japonii?

Proces importu auta z Japonii obejmuje poszukiwania, aukcje, formalności i transport do Polski. To skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego wiele osób decyduje się skorzystać ze wsparcia specjalistów. W przypadku Sakura Motors usługi obejmują:

  • wyszukanie samochodu, który spełnia określone kryteria,
  • weryfikację pojazdu,
  • udział w aukcji w imieniu kupującego (bierzemy udział zarówno w licytacjach USS Tokyo, jak i innych domów aukcyjnych),
  • pomoc we wszelkich kwestiach formalnych,
  • transport auta z Japonii pod wskazany adres.

Z naszym wsparciem zakup samochodu przebiega sprawnie i jest pozbawiony ryzyka. To dużo korzystniejsze i mniej czasochłonne rozwiązanie od importu na własną rękę. Jeśli chcesz skorzystać z usług Sakura Motors, zapraszamy do kontaktu!

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.