Odwiedź nas na
Facebook icon
Samochody z Japonii - czy warto sprowadzać?

Samochody z Japonii - czy warto sprowadzać?

Opublikowano:
7/8/2023

Gdy myślimy o aucie z zagranicy, to często szukamy pojazdów w Europie. Jednak polując na okazję, warto sprawdzić także bardziej egzotyczne kierunki. W tym artykule poznasz zalety i wady importu aut z kraju kwitnącej wiśni. Dowiesz się, czy warto sprowadzać samochody z Japonii.

Sprowadzanie aut z Japonii - jakie ma zalety?

Przede wszystkim auta w Japonii są najczęściej wykonane w bardzo wysokim standardzie. Posiadają luksusowe dodatki, które rzadko trafią się w europejskich modelach, lub trzeba za nie słono zapłacić. Dlatego, jeśli celujesz w auta premium, które nie kosztują majątku, a jednocześnie posiadają luksusowe wyposażenie, to warto przyjrzeć się autom z Japonii. Świetne wykończenia, zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy - to wszystko jest standardem wielu japońskich aut, a jednocześnie kosztuje znacznie mniej niż w Europie.

To także świetna okazja dla wszystkich fanów wyjątkowych modeli. W Japonii z łatwością znajdziesz egzemplarze w limitowanych edycjach, które są trudno dostępne w Europie. Dlatego, jeśli jesteś kolekcjonerem, to koniecznie przyjrzyj się japońskim portalom aukcyjnym. Warto zwrócić także uwagę na JDM-y (skrót z angielskiego Japanese Domestic Market) - to modele produkowane na wewnętrzny rynek Japonii, których nie są dostępne na rynku europejskim.

Dodatkowo auta w Japonii z łatwością znajdziesz auta utrzymane w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Wpływa na to wysoka kultura jazdy oraz świetny stan tamtejszych dróg.

Czy warto sprowadzać auta z Japonii? Jakie wady ma import aut z dalekiego wschodu?

Przede wszystkim do ceny auta należy doliczyć dodatkowe koszty. Niezbędny jest transport auta z Japonii do Polski, trzeba doliczyć koszty sprowadzenia, formalności, a także opłaty - cło, akcyzę, podatek VAT. Dlatego trzeba samodzielnie obliczyć, czy import samochodów z Japonii się opłaca. W wielu przypadkach, pomimo dodatkowych opłat i tak można zaoszczędzić wiele tysięcy złotych. Do tego dochodzi wartość kolekcjonerska niektórych aut. Dla niektórych osób wadą może być także to, że sprowadzając auto z Japonii korzystasz z pomocy pośrednika - nie obejrzysz pojazdu osobiście.

Sprowadzanie samochodów z Japonii a ruch lewostronny

W Japonii panuje ruch lewostronny tak jak m.in. w Wielkiej Brytanii. Czy w związku z tym po sprowadzeniu niezbędna jest przeróbka, czyli klasyczna przekładka? Niekoniecznie. W Japonii popularne jest kupowanie aut z kierownicą po lewej stronie - w ten sposób niektórzy bogacze chcą podkreślić swój prestiż. Najczęściej są to auta klasy premium. A dzięki temu, że są mniej praktyczne, to często cechują się mniejszym przebiegiem i lepszym stanem technicznym.

Dlatego, jeśli chcesz sprowadzić samochód z Japonii, to możesz skupić się na szukaniu aut z kierownicą po lewej stronie. Import auta z Japonii to świetny sposób na posiadanie dobrego modelu w atrakcyjnej cenie.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.