Odwiedź nas na
Facebook icon
Koszt sprowadzenia auta z Japonii

Koszt sprowadzenia auta z Japonii

Opublikowano:
7/8/2023

Sprowadzenie auta z Japonii to ciekawa opcja dla osób szukających używanych aut. Mogą z niej skorzystać miłośnicy motoryzacji, którzy cenią mniej popularne modele, albo wyposażenie niedostępne na europejskich rynkach. Jednocześnie to dobry wybór dla wszystkich osób szukających sprawdzonych aut używanych w atrakcyjnej cenie. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje sprowadzenie auta z Japonii, z jakim kosztem musisz liczyć się na poszczególnych etapach.

Koszt sprowadzenia auta z Japonii - z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

Na początku sprawdźmy listę wydatków, z jakimi musisz się liczyć, gdy zdecydujesz się na import aut z Japonii. Do kluczowych kosztów należy doliczyć:

  • koszt pośrednictwa w zakupie,
  • kosz transportu do Europy,
  • cło,
  • podatek VAT,
  • transport do kupującego,
  • opłata akcyzowa,
  • koszty rejestracji.

Łatwo zauważyć, że aby sprowadzić samochód z Japonii, trzeba liczyć się wieloma dodatkowymi opłatami. Sprawdźmy teraz, ile zapłacisz za import auta.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z Japonii?

Wiele zależy od wartości i rodzaju auta. Podatek VAT oraz cło są płacone na podstawie ceny pojazdu. Sprowadzane auta climy w Holandii, gdzie podatek VAT wynosi 21%, zaś cło - 10%. Do tego dochodzi opłata akcyzowa, której wysokość zależy od silnika i wynosi od 3,1% do 18,7%. Wyższa akcyza obowiązuje na auta o pojemności silnika przekraczającej 2000 cm3. Dodatkowo auta hybrydowe płacą tylko 50% podstawowej wysokości akcyzy. Warto przy tym dodać, że auta starsze niż 30 lat są zwolnione z cła, zaś VAT wynosi w tym wypadku 9%. Auta powyżej 30 lat są natomiast zwolnione z podatku akcyzowego w Polsce. Należy doliczyć także opłaty za udział w licytacji. Domy aukcyjne pobierają swoją prowizję, która zwykle wynosi 5%. Suma wydatków może wynosić nawet ponad 50% wartości auta. Do tego trzeba doliczyć koszty związane z rejestracją to m.in. przegląd techniczny i tłumacz przysięgły. Powinny zamknąć się w kwocie ok. 500 zł. Uwzględnić należy jeszcze opłaty związane z transportem. Japońskie auto trzeba dostarczyć do portu, przetransportować do Europy, a następnie do domu klienta. Ile kosztuje import auta z Japonii? Tu ceny są zmienne i zależą m.in. od aktualnych cen transportu morskiego oraz wartości polskiej waluty.

Jeśli interesuje Cię transport auta z Japonii, to skontaktuj się z nami, a poznasz dokładnie aktualne koszty, z jakimi musisz się liczyć. Przejdźmy teraz do ostatniego pytania.

Sprowadzenie auta z Japonii koszt - czy to się opłaca?

Czy w takim razie opłaca się kupować auta w kraju kwitnącej wiśni? Decyzja każdorazowo musi być podjęta indywidualnie. Wszystko zależy od wartości auta. Ogólnie rzecz biorąc, w im wyższą półkę celujesz, tym import samochodu jest bardziej opłacalny. Ponadto auta z Japonii często mają większą wartość, ponieważ można znaleźć modele, które nie są dostępne w europejskiej dystrybucji. Jedyną opcją jest sprowadzenie pojazdu z dalekiego wschodu.

Dlatego, jeśli szukasz aut klasy premium w atrakcyjnej cenie, bardzo dobrym stanie z bogatym wyposażeniem, to warto rozważyć import aut z Japonii. Znajdziesz tam wyjątkowe egzemplarze, w okazyjnych cenach.

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.