Odwiedź nas na
Facebook icon
Historia marki Honda

Historia marki Honda

Opublikowano:
16/11/2023

Honda to marka, której nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Niezależnie od tego, czy korzysta on z czterech kółek, czy preferuje jednak jednoślady – konstrukcje marki Honda zawsze odznaczają się najwyższą jakością. Jaka jest historia tej firmy i co sprawiło, że jest ona aż tak popularna? Sprawdźmy!

Honda – historia marki w dużym skrócie

Historia marki Honda to inspirująca opowieść o wytrwałości, a także otwartości na innowacje. Niewielka z początku firma motocyklowa wraz z upływem lat przekształciła się w jednego z czołowych producentów samochodów na świecie.

Wszystko zaczęło się w 1946 roku, kiedy to Soichiro Honda, były mechanik samochodowy i Takeo Fujisawa, biznesmen, założyli Honda Motor Co. Ltd. Wyróżniając się kreatywnością Soichiro miał wizję tworzenia doskonałych produktów motoryzacyjnych, podczas gdy Fujisawa posiadał umiejętności biznesowe, które pomogły sfinansować ich ambicje. Pasja do inżynierii, a także ciężka praca sprawiła, że Honda szybko odnalazła się w dynamicznym sektorze rynku motocyklowego

W 1949 roku Honda przedstawiła D-Type, pierwszy motocykl stworzony całkowicie przez firmę. Ta maszyna, określana również jako "Dream", była unikalna w swoim designie i zapewniała bezpieczną, a przede wszystkim ekonomiczną jazdę. Ten przełom sprawił, że coraz więcej osób zaczęło dostrzegać firmę o nazwie Honda. Marka rozwijała się od tego momentu nieustannie, produkując coraz to nowe wydajne maszyny. 

Honda a rynek samochodowy

W latach 60., kiedy Honda była rozpoznawalną marką na rynku motocyklowym, firma postanowiło pójść nieco dalej, czyli w kierunku rozwijającego się rynku samochodowego. Początek stanowił model S500 - mały i lekki sportowy pojazd, który stał się prototypem kolejnych modeli. Moment ten stał się przełomowy; od tego czasu Honda stała się jednym z najbardziej znanych i szanowanych producentów samochodów na świecie, oferując szeroką gamę modeli: od małych hatchbacków, przez minivany, auta sportowe, aż po luksusowe sedany.

Marka Honda współcześnie

Honda odgrywa kluczową rolę we wprowadzaniu nowoczesnych technologii do samochodów. Firma jest pionierem w zakresie silników hybrydowych, autonomicznych pojazdów i systemów bezpieczeństwa, jak również w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie paliw alternatywnych.

Marka posiada fabryki praktycznie na całym świecie! Działając na wielu różnych rynkach, kontynuuje zaangażowanie w globalną społeczność, dostarczając innowacyjne samochody milionom zadowolonych klientów.

Jeśli interesują Cię samochody marki Honda, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Sprowadzamy dla swoich klientów nowe bądź używane auta z Japonii w naprawdę korzystnych cenach. Z naszą pomocą proces pozyskiwania auta jest szybki i prosty, o czym zresztą przekonało się już wielu klientów z całej Polski. Warto podkreślić, że nasza oferta obejmuje nie tylko pojazdy marki Honda. Sprowadzimy dla zainteresowanych również:

a także wiele innych pojazdów. Zapraszamy do skorzystania z naszych niezawodnych usług!

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.