Odwiedź nas na
Facebook icon
Aspark Owl - najszybszy samochód elektryczny na Świecie

Aspark Owl - najszybszy samochód elektryczny na Świecie

Opublikowano:
5/9/2023

Świat motoryzacji nieustannie zaskakuje nowymi, imponującymi rozwiązaniami. W ostatnich latach duże zainteresowanie wzbudziło m.in. auto Aspark Owl – japoński hipersamochód z napędem elektrycznym. To niezwykle szybki, sportowy pojazd, który robi ogromne wrażenie designem, a jeszcze większe mocą i osiągami. Co dokładnie ma do zaoferowania Aspark Owl? Zapraszamy do lektury.

Historia samochodu Aspark Owl

Aspark Owl to samochód elektryczny z Japonii, o którym po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w 2017 roku. To wtedy, na targach Frankfurt Motor Show, przedsiębiorstwo Aspark zaprezentowało przedprodukcyjny egzemplarz auta. Szybko stało się jasne, że firma postanowiła stworzyć najszybszy samochód elektryczny w historii. Dwa lata później, na Dubai Motor Show, Aspark przedstawiło wersję pojazdu, która ma trafić do sprzedaży. Nie planowano jednak masowej produkcji – zapowiedziano, że powstanie 50 egzemplarzy samochodu. Co z ceną? Jest równie imponująca co sam pojazd – najszybsze auto elektryczne na świecie to wydatek rzędu kilkunastu milionów złotych.

Aspark Owl – dane techniczne, wygląd

Czy Aspark Owl to rzeczywiście najszybsze auto elektryczne, które można kupić? Samochód ma wielu konkurentów, ale zanim do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się możliwościom Owla. Dane techniczne pojazdu robią wrażenie:

  • przyspieszenie 0-100 km/h: 1,91 sekundy,
  • przyspieszenie 0-200 km/h: 4,76 sekundy,
  • przyspieszenie 0-400 km/h: 9,74 sekundy,
  • prędkość maksymalna: 413 km/h,
  • zasięg: 400 km,
  • moc: 1980 KM.

Sama myśl o przetestowaniu Owla i jego możliwości budzi ekscytację.

Na uwagę zasługują jednak nie tylko czas przyspieszenia i prędkość maksymalna. Aspark Owl to szybki, ale też piękny samochód sportowy. Jego twórcy zadbali o opływowy kształt i ciekawe proporcje. Całości charakteru dodaje ultraniski profil auta w połączeniu z dużymi kołami. Owl ma sportowy, mocny design, który świetnie oddaje jego możliwości. A bogato wyposażone wnętrze sprzyjające komfortowi jazdy jest tu prawdziwą wisienką na torcie.

Biorąc pod uwagę moc i przyspieszenie Owla oraz jego dopracowany design, trudno się dziwić cenie samochodu. To absolutnie wyjątkowy model i prawdziwa perełka dla koneserów sportowych aut.

Najszybszy samochód elektryczny na świecie?

Wróćmy jednak do tytułu, jakim został okrzyknięty Aspark Owl. Czy pojazd faktycznie jest najszybszym elektrycznym samochodem na świecie? Auto ma wielu mocnych konkurentów wśród elektryków, takich jak:

  • Rimac Nevera,
  • Deus Vayanne,
  • Pininfarina Battista,
  • Lotus Evija.

Każdy z wymienionych wyżej samochodów osiąga zawrotne prędkości i rozpędza się do 100 km/h w bardzo krótkim czasie. Żaden z nich nie jest jednak w stanie prześcignąć w rankingu prędkości maksymalnej auta z Japonii. Najbliżej jest Rimac Nevera, którym można osiągnąć prędkość 412 km/h. Na uwagę zasługuje też model Pininfarina Battista – samochód jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 1,86 sekundy.

Sprowadź swój wymarzony samochód z Japonii

Sportowe samochody z Japonii mają swoich miłośników na całym świecie. Zarówno najnowsze modele, jak i klasyki japońskiej motoryzacji zwracają uwagę osiągami, niezawodnością i oryginalnym designem. Jeśli marzysz, by w Twoim garażu stanął jeden z takich samochodów, skontaktuj się z nami. Sprowadzamy używanie auta z Japonii od lat i doskonale znamy tamtejszy rynek. Pomożemy Ci w poszukiwaniach i wyborze pojazdu, licytacji oraz formalnościach. Zadbamy też o transport auta z Japonii do Polski. Otrzymasz od nas kompleksowe wsparcie, więc nie musisz się martwić, że proces importu będzie skomplikowany.

Zapraszamy do kontaktu – sprowadzamy m.in. sportowe, luksusowe i klasyczne auta z Japonii.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.