Odwiedź nas na
Facebook icon
Znani tunerzy samochodów z Japonii - cz. 2

Znani tunerzy samochodów z Japonii - cz. 2

Opublikowano:
7/8/2023

Wśród japońskich firm zajmujących się tuningiem znajduje się tak wiele interesujących marek, że dziś powracamy do tego tematu, aby go kontynuować. Przyjrzyjmy się bliżej kolejnym inspirującym realizacjom i artystom, którzy są za nie odpowiedzialni. Czeka na nas jeszcze sporo zaskoczeń!

Spis treści:

  1. Rauh Welt Begriff – prawdziwa legenda wśród tunerów
  2. TRD Japan – specjalista od Toyoty
  3. HKS, czyli coś dla fanów szybkiej jazdy
  4. Japońska kreatywność i wysoka jakość

Rauh Welt Begriff – prawdziwa legenda wśród tunerów

Rauh Welt Begriff to przedsiębiorstwo, które założył Akira Nakai. Ten pasjonat, w stu procentach skupiony na swojej pracy i miłości do samochodów, znany jest niemal na całym świecie, a jego kalendarz pęka w szwach. Każdy, kto chce skorzystać z jego usług, musi rezerwować termin z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do Akiry, który jest cichy i skromny, modyfikacje jego autorstwa zdecydowanie się wyróżniają i przez wielu są określane jako kontrowersyjne. Po pierwsze, Rauh Welt Begriff tuninguje wyłącznie Porsche. Przez długi czas był to jeden model auta – Porsche 911. Obecnie na warsztat bierze również:

  • Porsche 964
  • Porsche 930
  • Porsche 993.

Po drugie, robi to w specyficzny sposób. Pojazdy zostają imponująco poszerzone. Ich zawieszenie jest obniżone, zyskują ogromne felgi oraz nowe błotniki. Są wyposażone w sportową kierownicę i specjalne fotele. Na uwagę zasługuje sam proces twórczy. Zachwyca dopracowaniem w najdrobniejszych szczegółach i zastosowaniem metod, które nie są już praktykowane przez wiodące, globalne firmy. Akira Nakai własnoręcznie wycina fragmenty błotników, używając do tego piły do metalu, a zbieżność kół ustawia, polegając nie na laserze, a wyłącznie na własnych zdolnościach. Umiejętnie łączy to, co najlepsze w japońskim i europejskim tuningu. Szlifierki, młotki, godna pozazdroszczenia precyzja oraz wyobraźnia zdająca się nie mieć granic – tak brzmi przepis na sukces według Rauh Welt Begriff. Działa doskonale, bowiem właściciel regularnie przemierza cały świat, odmieniając wygląd aut swoich klientów, którzy uważają go za prawdziwego artystę. Warto podkreślić, że nie tylko jego dzieła uchodzą za kultowe. Sam Akira jest uznawany za jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata japońskiego tuningu. Pojawił się nawet w grze „Need for Speed" wydanej w 2015 roku! Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić, aby Nakai przeprowadził metamorfozę pojazdu? Ceny znajdują się w przedziale od 20 000 do 30 000 dolarów.

TRD Japan – specjalista od Toyoty

Wydawać by się mogło, że samochody produkowane przez Toyotę nie zapewniają tunerom zbyt dużego pola do popisu. Nic bardziej mylnego i dziś udowodnimy to po raz kolejny! Wszystko za sprawą TRD Japan, czyli Toyota Racing Development. Marka działa już nie tylko na japońskim rynku, ale podbija serca miłośników nietuzinkowych rozwiązań także w Europie i w Stanach Zjednoczonych, gdzie funkcjonują jej filie. Modyfikacje, których dokonuje, zmieniają warstwę wizualną aut oraz poprawiają ich osiągi. W końcu kto powiedział, że nie można łączyć przyjemnego z pożytecznym? W zależności od projektu wozy stają się bardziej zadziorne i wyraziste, lub nabierają sportowego szyku, który pozwala właścicielowi poczuć się niczym kierowca rajdowy. Taki efekt jest osiągany poprzez sporą ilość karbonu, lekkie felgi oraz wstawki bazujące na zasadzie kontrastu. TRD Japan nie boi się intensywnych, mocnych kolorów i nietypowych połączeń, które przykuwają uwagę.

HKS, czyli coś dla fanów szybkiej jazdy

Ci, którzy poszukują tunerów skupiających się na przeobrażaniu samochodów w wyścigowe maszyny zdolne do ustanawiania kolejnych rekordów, zainteresuje HKS. To firma o długiej tradycji, która sięga 1973 roku. To wtedy założyli ją Hiroyuki Hasegawa i Goichi Kitagawa. Ich planem od początku było tworzenie wozów o niezwykłej mocy, które intrygująco się prezentują i zadziwiają swoimi możliwościami. Cel został osiągnięty, a wraz z nim przyszła rozpoznawalność, która pozwoliła na prężny rozwój. W rezultacie HKS prowadzi dziś działalność również w Europie, Stanach Zjednoczonych, w Chinach i w Tajlandii. Do jej najbardziej znanych realizacji należy Toyota GR86 przedstawiona podczas targów motoryzacyjnych w Osace, w 2022 roku. Wyróżnia się nie tylko swoimi zmianami, ale także ciekawym doborem kolorów. Zestawienie czarnego i czerwonego z zielonym i fioletowym? Odważne!

Japońska kreatywność i wysoka jakość

To wszystkie przykłady najpopularniejszych japońskich firm tuningowych, o których chcieliśmy Ci opowiedzieć. Z pewnością zauważyłeś, że cechuje je różnorodność, fantazja i profesjonalne podejście do realizowanych projektów. Bądźmy szczerzy – wozy poddane metamorfozom w Kraju Kwitnącej Wiśni są jedyne w swoim rodzaju i to widać już na pierwszy rzut oka! Jeśli poczułeś się zainspirowany do tego, by zmienić swój środek transportu na taki, który imponuje pod względem wizualnym i nie tylko, doskonale trafiłeś. Pomożemy w dokonaniu wyboru, przedstawimy najkorzystniejsze oferty i kupimy dla Ciebie auto z Japonii, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb!

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.