Odwiedź nas na
Facebook icon
Zalety kupowania samochodów z Japonii

Zalety kupowania samochodów z Japonii

Opublikowano:
1/7/2024

Fanów japońskich samochodów jest coraz więcej. Właśnie z tego powodu ich sprowadzanie cieszy się również rosnącym zainteresowaniem. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję co do tego, jaki chce się kupić samochód i dlaczego, warto wiedzieć, jakie są główne zalety związane właśnie ze sprowadzaniem pojazdów z kraju kwitnącej wiśni. Na pewno sami będziecie zaskoczeni, jak wiele przemawia za tym, aby następny samochód kupić właśnie tam! Czasy, gdy auta kupowało się tylko i wyłącznie w krajach europejskich, jak widać przeminęły. Wolny rynek daje ogrom możliwości i warto je wykorzystać.

Spis treści:

  1. Mniejsze problemy z zarejestrowaniem
  2. Luksusowe rozwiązania w przystępnej cenie
  3. Zadbane i po regularnych przeglądach
  4. Niewielki przebieg

Mniejsze problemy z zarejestrowaniem

Sprowadzając samochód z zagranicy, zawsze należy mieć na uwadze ewentualną ilość dokumentów, które będzie trzeba dostarczyć podczas rejestracji. Zazwyczaj bywa ich sporo, ale decydując się na pojazd z kraju, w którym ruch jest lewostronny, ich ilość jest jeszcze większa. Dlaczego? Bo nie zawsze możliwe jest zarejestrowanie samochodu posiadającego kierownicę znajdującą się po prawej stronie. W Japonii co prawda obowiązuje właśnie ruch lewostronny, ale bardzo duża część samochodów idzie na rynek europejski, co sprawia, że produkowana jest z kierownicą po lewej. To duże ułatwienie, ponieważ inaczej sytuacja prezentuje się na przykład przy sprowadzaniu auta z Wielkiej Brytanii.

Luksusowe rozwiązania w przystępnej cenie

Japończycy bardzo lubią luksusowe rozwiązania, które wyróżniają ich samochody na tle innych. To dlatego przykładają sporą wagę do detali, dokładnie sprawdzają wyposażenie i często umieszczają w aucie nawet i zbędne gadżety, byleby tylko wzbogacić ich wnętrze. Mogłoby się wydawać, że w takim razie taki luksus musi wiele kosztować, a to absolutnie nieprawda, ponieważ japońskie samochody mają doskonały stosunek ceny do jakości. Właśnie dlatego samochody z Japonii sprowadzają sobie miłośnicy sportowych, szybkich i zachwycających pojazdów. Warto tutaj pamiętać o jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy. Japońskie samochody od razu przygotowywane na rynek europejski znacząco różnią się od tych, które zostają sprowadzone prywatnie bezpośrednio z Azji. Mają bogatsze, bardziej przemyślane wnętrze i nie brakuje w nich akcesoriów wysokiej jakości. Praktycznie normą jest to, że samochód wzbogacony jest o rozbudowane systemy bezpieczeństwa albo dodatkowe pakiety ułatwiające poruszanie się po drogach. Do tego liczyć można na wsparcie multimedialne. Ich końcowa cena może być nawet o kilkadziesiąt procent niższa, niż ten sam samochód w Europie. Wszystko ze względu na ilość produkcji.

Zadbane i po regularnych przeglądach

Japończycy przykładają ogromną wagę do wykonywania regularnych przeglądów swoich samochodów. Właśnie dzięki temu nawet modele używane są zachowane w bardzo dobrej kondycji, a co więcej, nic nie jest ukryte przed potencjalnym kupującym. Ewentualne ukryte wady czy problemy samochodu zawsze budzą lekki niepokój u kupującego. Czasami może się zdarzyć, że odkryje się to dopiero po sfinalizowaniu zakupu. W tym przypadku jednak nie ma czym się martwić. Japończycy podchodzą bardzo poważnie do posiadanych pojazdów i dbają o nie, wykonując regularne przeglądu i dzieląc się wynikami raportów z osobami, które są zdecydowane na zakup. Dzięki temu masz pewność, że faktycznie kupujesz sprawny samochód, który posłuży ci przez długi czas. Na plus jest tutaj także klimat panujący w Japonii, który sprawia, że auta tak szybko nie rdzewieją. W ten sposób nawet z zewnątrz prezentuje się jak nówka nawet po kilku latach eksploatacji.

Niewielki przebieg

Jest jeszcze jedna kwestia, która bardzo ucieszy każdego, kto decyduje się na sprowadzenie samochodu właśnie z Japonii. Dla Japończyków samochód to wyznacznik jego pozycji. Właśnie dlatego prywatne auta zmieniają stosunkowo często. Samochody nie służą im długimi latami, jak to często ma miejsce w Europie. Jest to jedna z rzeczy, które wpływają na to, że japońskie samochody nie mają dużego przebiegu. Jest jeszcze jedna, równie istotna. Japończycy często żyją w ogromnych konglomeracjach i pracują w samych ich centrach. W związku ze związanymi z tym korkami i trudnościami, najczęściej nie decydują się na poruszanie się po miastach samochodami. O wiele wygodniejszą opcją jest dla nich doskonale rozwinięta komunikacja miejska. W związku z tym samochody bardzo często stoją w garażach nawet i cały tydzień. Dopiero w weekend ich właściciele zazwyczaj decydują się na przejażdżkę, przy czym należy zaznaczyć, że nadal nie wypuszczają się raczej zbyt daleko. Te składowe sprawiają, że pojazdy zamawiane z Japonii nie mają wysokiego przebiegu. Nawet w przypadku kilkuletniego pojazdu.

Ciekawi cię, jak właściwie wygląda import aut z Japonii? A może zastanawiasz się nad tym i chcesz wiedzieć, dlaczego warto? W każdym z tych przypadków koniecznie spójrz na naszą ofertę. Wieloletnie doświadczenie w imporcie japońskich aut pozwoli nam sprostać twoim oczekiwaniom.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.