Odwiedź nas na
Facebook icon
Jakie Japońskie samochody sprawdzą się najlepiej w driftowaniu?

Jakie Japońskie samochody sprawdzą się najlepiej w driftowaniu?

Opublikowano:
7/8/2023

Jeśli mówimy o tym, jakie japońskie auta do driftu są najlepsze, warto wspomnieć także o tym, że to właśnie z Japonii wywodzi się ten sport motorowy. Na torach do ślizgania najlepiej sprawdzają się pojazdy, które są specjalnie zmodyfikowane pod driftowanie. Japońskie samochody cechują się tym, że mogą być bez problemu rozbudowywane w zależności od potrzeb. Dzisiaj przedstawimy kilka aut, które najlepiej sprawdzają się w driftowaniu.

Jak powinien być przygotowany samochód do driftu?

Chcąc wprowadzić auto w kontrolowany poślizg, należy najpierw dobrze przygotować samochód. Pojazdy, które wykorzystywane są podczas różnych zawodów lub pokazów driftowych, charakteryzują się konkretnymi cechami układu napędowego, jezdnego i hamulcowego. Najczęściej można spotkać modele tylnonapędowe. Moc silnika wbrew pozorom nie ma największego znaczenia, dlatego okolice 140-150 KM będzie jak najbardziej wystarczające. Jakość driftowania zależne jest jednak od masy samochodu i jego środka ciężkości. Amatorzy, którzy pragną stworzyć własne auto do driftu, zazwyczaj przeprowadzają kilka prac, które zwiększają możliwości samochodu na torach. Mowa między innymi o obniżeniu i utwardzeniu zawieszenia, co ma kluczowe znaczenie przy prowadzeniu auta. Równie ważne jest zamontowanie lepszych podzespołów jeśli chodzi o układ chłodzenia. Należy również pamiętać o wzmocnieniu hamulców. 

Jakie samochody Japońskie idealnie sprawdzają się do driftowania?

Z racji tego, że sport motorowy, jakim jest drift, wywodzi się z kraju kwitnącej wiśni, można wyróżnić kilka modeli aut japońskich, które idealnie sprawdzają się na torze. Japońskie samochody do driftu rozpoczynają swój ranking kultowym modelem Nissan 180sx/S13 z bardzo dużą mocą silnika równą 328 KM. Kolejną pozycją będzie Toyota Supra, która ma silnik podatny na tuning. Niestety jest trudno dostępna w Polsce, dlatego warto ją sprawdzić zza granicy. Z tej samej marki możemy wyróżnić model Corolla AE-86, która została wręcz stworzona z myślą o sportach motorowych. Dla jej fanów niestety nie ma dobrej wiadomości, bowiem znalezienie jej graniczy z cudem. Natomiast model GT86 mający pod maską silnik o pojemności 2 litrów oraz mocy 200 KM, świetnie sprawdza się podczas jazdy bokiem. Mazda RX-7 oraz RX-8 są uważane za najlepsze spośród tej marki modele do driftu. Silnik w wersji RX-7 wyposażony jest w turbosprężarkę. Równie ciekawym i godnym uwagi samochodem do driftowania jest Nissan Silvia, który ma bardzo wysokie własności jezdne. 

Dlaczego tak ważne jest dopasowanie odpowiednich cech aut do driftu?

Bardzo ważne jest zmodyfikowanie niektórych części i podzespołów w samochodach, które mają być przeznaczone do driftu. Wykorzystywana inna moc silnika oraz przeciążenie auta na jedną stronę to tylko niektóre różnice w porównaniu do klasycznej jazdy autem. Jeśli chcesz utrzymać auta z Japonii w dobrym stanie przez lata należy je zabezpieczyć przed urazami wywołanymi ostrą jazdą na torze. W innym przypadku nie będą one dawać takiej frajdy, a co ważniejsze będą także znacznie mniej bezpieczne.

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.