Odwiedź nas na
Facebook icon
Najtrwalsze auta z Japonii

Najtrwalsze auta z Japonii

Opublikowano:
5/9/2023

Japonia jako jeden z liderów w stosowaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań użytkuje najtrwalsze auta. Marki pochodzące z kraju kwitnącej wiśni słyną ze swojej niezawodności, wytrzymałości i bez większych problemów służą użytkownikom długimi latami. Mimo to Japończycy chętnie stawiają na sprawdzone marki z europejskich rynków. Każdy kierowca chce mieć w swoim garażu najlepsze samochody, które się nie psują, nie tracą na wartości i wymagają tylko cyklicznych przeglądów i wymiany tylko niezbędnych elementów. Poszukując trwałych i solidnych aut, zdecydowanie warto zainteresować się tym, co mają do zaoferowania samochody z Japonii. Jakie są najtrwalsze marki aut wybierane przez kierowców z dalekiego wschodu? Czy chcąc mieć w użytkowaniu najlepsze samochody, warto stawiać na modele używane? Odpowiadamy!

Najtrwalsze auta – ranking najlepszych marek popularnych w Japonii

Mimo bogatego, lokalnego rynku aut, Japończycy bardzo chętnie stawiają na marki popularne i uwielbiane przez mieszkańców Europy. W związku z tym interesując się zakupem samochodu w japońskiego rynku, w gronie liderów produkujących najtrwalsze modele znajdują się::

  1. Mercedes,
  2. Porsche,
  3. BMW,
  4. Audi.

Powyższa lista wskazuje najsolidniejszych niemieckich producentów, których modele oferowane są na rynku w Japonii. W ramach każdej z marek wyróżnia się oczywiście różne segmenty pojazdów i w zależności od rodzaju ten ranking najtrwalszych aut może się różnić.

Jakie samochody z Japonii wybrać? Najlepsze modele

Wiedząc, jakie są najtrwalsze marki aut chętnie użytkowane przez Japończyków, warto poznać też ranking najsolidniejszych modeli. Warto zastosować tu podział w zależności od segmentu. Poznaj najlepsze modele samochodów prosto z Japonii:

  • małe auta: Mercedes C, BMW seria 3 Porsche Cayman,
  • duże auta: Mercedes E. BMW seria 5, Mercedes CLS,
  • samochody luksusowe: Mercedes S, BMW seria 7, Porsche Panamera, Maserati Quattroporte,
  • SUV–y: Mercedes G, Mercedes GL, Porsche Cayenne.

To oczywiście tylko niektóre modele samochodów z rynku w Japonii, jednak w poszukiwaniu najtrwalszego auta, powyższe propozycje są wymieniane najczęściej.

Najlepsze samochody używane – czy warto kupować pojazd z drugiej ręki?

Mówi się, że najlepsze samochody używane pochodzą z Japonii. Skąd takie przekonanie? Po pierwsze na dalekim wschodzie warunki atmosferyczne są na tyle dobre, że pojazdy w mniejszym stopniu ulegają korozji niż w Europie. Po drugie Japończycy mają znakomicie rozbudowaną komunikację publiczną, przez co codzienne użytkowanie auta jest zwyczajnie nieekonomiczne i czasochłonne. Po trzecie, oprócz relatywnie niskiego przebiegu można się pozytywnie zaskoczyć stanem technicznym i wyposażeniem. Japończycy dbają o swoje rzeczy, a ponadto z reguły nie ukrywają ewentualnych usterek. Wyposażenie – ze względu na ich umiłowanie do gadżetów i nowinek technologicznych – jest bogate.

Jak sprowadzić samochody z Japonii?

A zatem, czy warto kupić samochody z Japonii? Liczne opinie użytkowników i obiektywne rankingi z różnych źródeł potwierdzają, że te auta są najtrwalsze i niezawodne. Co zrobić, by sprowadzić samochody z Japonii? W Sakura Motors zajmiemy się tym kompleksowo! Nasza oferta obejmuje weryfikację stanu technicznego auta, jego licytację, dopełnienie formalności celnych i administracyjnych, oraz dostarczenie pojazdu pod wskazany adres. Najlepsze samochody używane z Japonii to tylko Sakura Motors – zapraszamy!

Może Cię zainteresować

Wszystkie artykuły

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Spróbuj ponownie.